Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov: “Patroitler Ukrayna’ya gönderilirse meşru hedefimiz olacaklar”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Patroit hava savunma sisteminin Ukrayna’ya tedarik edilmesi durumunda Rusya’nın yasal amacının bu olacağını söyledi.

ABD medyasında Ukrayna’ya Patriot hava savunma sistemi gönderilmesi kararının sona erdiği haberine Rusya’dan tepki geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, başkent Moskova’da gazetecilerin Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev’in ABD’nin Ukrayna’ya Patroit hava savunma sistemi göndermesi halinde meşru olacağı görüşüne katılıp katılmadıkları sorusuna yanıt verdi. Rus Silahlı Kuvvetlerinin hedefleri. , “Kesinlikle. Ancak bu konuda yorum yapmak doğru olmaz. Çünkü bunlar sadece basında çıkan haberler. Günümüz medyasındaki haberlere güvenilemez. Bu nedenle resmi açıklamaları bekleyip göreceğiz” dedi.

Putin, Ukrayna’dan ilhak edilen bölge liderleriyle görüşecek

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya’nın Ukrayna’dan ilhak ettiği bölgelerdeki son duruma ilişkin olarak yılsonuna kadar Rusya’nın atadığı bölge liderleriyle görüşeceği yönündeki basın haberlerini doğrulayarak, “Evet. görüşme planlanıyor.” . Peskov, görüşme tarihinin belirlendiğini ancak daha sonra duyurulacağını belirtti.

“Putin, Aliyev ve Paşinyan bir araya gelebilir”

Rusya’nın St. St.’de düzenlenmesi planlanan Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Liderler Zirvesi’nde Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın katılacağı bir görüşme yapılması için çalışmaların sürdüğünü belirten Rusya’nın St. bir toplantı ayarlamak. Bu konuda şu ana kadar belirli bir anlaşmaya varılmadı” dedi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu