Haber

Bartın’da meslek lisesi öğrencileri depremzedeler için ‘roket soba’ üretti

Bartın’daki meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların yemek yapması için portatif “roketli soba” üretimine başladı.

Bartın Mesleki Eğitim Merkezi ile Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin metal atölyesi alanında üretilen sobalar, tamamlandıktan sonra bölgeye sevk edilecek.

Gönüllü vatandaşların da yer aldığı çalışma kapsamında hayırseverlerin gönderdiği odunlar da kesilip çuvallanıyor.

Okulun metal teknolojisi öğretmeni Osman Koçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından hızla çalışmalara başladıklarını söyledi.

200’den fazla varil soba üreterek bölgeye gönderdiklerini kaydeden Koçer, “Şu anda deprem bölgesinde insanların yemek yapması için odun kullanarak küçük roket sobalar yapıyoruz.” söz konusu.

Yönetici, öğretmen, öğrenci ve hayırseverlerle günde 10-12 saat durmaksızın çalıştıklarını vurgulayan Koçer, “Biraz da olsa katkı sağlamaya çalışıyoruz. Devletten ömür boyu hizmet alıyoruz. Devletimizin bu zor gününde birkaç gün de olsa milletimize hizmet edin.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu