Ekonomi

Deprem bayram öncesi şehirlerarası seyahatleri de etkiledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Diyarbakır’da Ramazan Bayramı öncesi şehirlerarası otogarda önceki yıllara göre durgunluk yaşandığı gözlendi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da Ramazan Bayramı’na sayılı günler kalırken, şehirlerarası otogar önceki yıllara göre durgundu.

Otobüs firmasının işletme müdürü Yahya Akar, yıllardır bu işin içinde olduğunu, bugüne kadar sıkıcı bir yılın geçtiğini hatırlamadığını söyledi. Bunun depremden kaynaklandığını ifade eden Akar, “İşte gidiş-dönüşlerin bu kadar azalmasının sebebi bu. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Her zaman olduğu gibi bayram arifesinde Diyarbakır’a gelişler oluyor. Bayramdan sonra gidenler oluyor.Gelenlerde böyle bir yoğunluk görmedim.Bütün şirketler.’Hepsi 10-15 kişiyle gittiği için söylüyorum’ dedi.

Durumun da seçimden kaynaklandığına işaret eden Akar, “Birçoğu kendi yerine seçimi kullanmak niyetiyle gitmiyor. Bunu görüyoruz, servislerde bu belli. Bilet fiyatları çok yüksek. Makul. En uzun rotamız İstanbul, İzmir, Bursa ve Yalova. Bunlar 650 lira” dedi.

Yolculardan Özcan Akgüneş, çalışmak için Antalya’ya gideceğini söyledi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu