Ekonomi

Hamsi için 2 farklı fiyat

Tekirdağ’da seyyar satıcıların tezgâhlarını süsleyen hamsi, sokaklarda en ucuz 15 liradan alıcı bulurken, sokaklardaki bir başka balıkçı da hamsiyi kilosu 40 liradan sattığını bildirdi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde seyyar balıkçı tezgahlarını süsleyen hamsinin kilosu en ucuza 15 liradan satılıyor. Soğuk havaya rağmen sokak ortasında balıksever vatandaşları bekleyen balıkçılar, hamsi için Marmara kıyılarından Karadeniz kıyılarına gidiyor. Sabahın erken saatlerinde kalkıp Tekirdağ’dan Kırklareli’nin Kıyıköy ilçesine gittiklerini belirten balıkçı Gülercan, Süleymanpaşa’da kayıklardan taze hamsi alıp kilosunu 15 liradan sattıklarını söyledi. Sokaklarda kilosu 15 liradan alıcı bulan hamsi, bazı balıkçılarda 40 liradan satılıyor.

“Balık Buradan Çıkıyor”

45 yıldır balıkçılık yaptığını ifade eden Üzeyir Gülercan, “Burada her gün taze balık satıyoruz. Tekirdağ’da yaşıyoruz, deniz bölgesinde yaşıyoruz ama burada balık yok. Her gün sabah 1’de kalkıyoruz. Arabamızla Kıyıköy’e gidiyoruz.Balıklarımızı balıkçı teknelerinden alıyoruz.Kilosunu 15 liradan hamsi satıyoruz. Bugün bir kilo tavuk 50-60 lira. Benden 2 kilo balık aldıklarında 5 kişi rahatlıkla doyuyor. Müşterilerimizi bekliyoruz” dedi.

Sokak ortasındaki sokakta balık satan başka bir balıkçı, hamsinin ağırlığının 40 lira olduğunu belirtti. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu